מכונות קפה

אם הגעתם לעמוד של מכונות קפה, סימן שקיבלתם את ההחלטה להכניס חוויית קפה אמיתי לבית שלכם. אז קודם כל, מזל טוב! תתכוננו לחיים של קפה מדהים!
העובדה שקיים מגוון של מכונות קפה יכולה להיות מבלבלת ובדיוק בגלל זה מומלץ לקורא את הטיפים במדריך הזה כי בטוח יועילו לכם מאוד בתהליך בחירת מכונת הקפה.
אם תאמצו את העצות במדריך הזה, בטוח שתמצאו את עצמכם עם מכונת קפה מושלמת בשבילכם מכל הבחינות.

מספר הגולשים שצפו בעמוד זה: 11,496 views
[Total: 2   Average: 4.5/5]

איזה מכונת קפה הכי מתאימה לי?

בחירת מכונת הקפה הנכונה היא חיונית על מנת להבטיח שתיהנו ממנה. עליכם לקבל את ההחלטות הנכונות כדי לוודא שהסיפוק שלכם יימשך לאורך זמן.
אז איפה מתחילים? אצל הרבה אנשים, שאלת התקציב היא המכרעת ביותר. אולם, אם אתם קוראים את המדריך הזה, סימן שאתם אוהבי קפה שמוכנים להשקיע במכונת קפה שתכניס לכם טעם איטלקי משובח לחיים! ודרך אגב, אם אתם אנשים שקונים הרבה “קפה לקחת”, ותחליפו את משקאות הקפה הקנויים בכאלה שתכינו בעצמכם, החיסכון הכספי שלכם עשוי לממן את מכונת הקפה בתוך שנה!

מכונות קפה אוטומטיות או ידניות: למה כדאי לשים לב?

לפני שתבחנו את הסוגים השונים של מכונות הקפה, כדאי ראשית להתמקד בתוצאה הסופית הרצויה. מכוניות ידניות (או חצי אוטומטיות) מאפשרות יותר שליטה בתוצאה הסופית, אבל מצריכות יותר אימון עד שיפיקו את הקפה שאתם רגילים להזמין בבית הקפה שלכם. מכונות קפה אוטומטיות לעומת זאת, חוסכות את הטרחה של ההכנה הידנית, אבל מאפשרות מעט פחות שליטה בתוצאה הסופית.
אם אתם מעדיפים אספרסו על פני משקאות קפה עם חלב, כדאי שתתמקדו במכונת קפה ידנית. מכונות קפה ידניות מאפשרות יותר שליטה על הכיוונונים העדינים של התוצר הסופי ומבטיחות שהאספרסו שלכם ייצא בדיוק כמו שאתם אוהבים בכל פעם. אולם, כדאי לדעת שכדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר עם מכונה ידנית, כדאי להשקיע גם במטחנת קפה טובה, כדי לאפשר מקסימום שליטה בתוצאה הסופית.

מה לגבי המחירים של מכונות קפה?

בניגוד להרבה ממכונות הקפה האוטומטיות, מכונות קפה ידניות דורשות שימוש בצינורית הקצפה על מנת להקציף את החלב. על מנת להגיע להקצפה מושלמת באמצעות צינורית הקצפה ידנית, יש צורך בזמן לימוד ארוך יותר מאשר במקציפי החלב שתמצאו במכונות קפה אוטומטיות. אבל אין מה לדאוג, ברגע שתלמדו להקציף את החלב כמו שצריך, לקפוצ’ינו שתכינו יהיה מראה וטעם של קפה שמכינים באיטליה.
מכונות קפה אוטומטיות לחלוטין הן מעולות לאנשים שאוהבים את הרעיון של אספרסו, קפוצ’ינו או לאטה מוכן בלחיצת כפתור ובתוך שניות. המכונות האלה הן משוכללות ביותר ומסוגלות לטחון את הפולים, לחלוט את האספרסו ואפילו להקציף חלב – כך שכל מה שנותר לכם לעשות הוא לצפות במכונה עובדת בשבילכם. המטחנות המובנות בתוך מכונות קפה אוטומאטיות מבטיחות שכל ספל קפה יופק מפולים שנטחנו זה עתה, בניגוד למכונות קפה ידניות, הדורשות מטחנה נפרדת בשביל להגיע לתוצאה דומה. כל מכונה כזו מצוידת במחשב פנימי מתוחכם, המאפשר לתכנת את משקאות הקפה כך שיופקו בדיוק כמו שאתם אוהבים. מכונות מסוימות, כמו אלה של המותג השווייצרי יורה (Jura), מאפשרות תכנות של מגוון משקאות שונים, כך שכל אחד בבית או במשרד יוכל להתאים לעצמו את המשקה. בנוסף, ניתן לתכנת חלק מהמכונות האוטומאטיות כך ש”יתעוררו” כמה דקות לפניכם והיו חמות ומוכנות להפקת הקפה של הבוקר.

איזה סוגי קפה ניתן להכין במכונת קפה?

בנושא הכנת אספרסו או הקצפת חלב, מכונת הקפה האוטומטית מאפשרת לכם שליטה, אך לא שליטה מלאה. אפשר לכוון את עובי הטחינה וכמות הקפה והמים לכל ספל, אך דחיסת הקפה וחליטו מתבצעות באופן אוטומטי. במכונות קפה בהן קיימת אפשרות הקצפה אוטומאטית של חלב (הנקראת לעיתים “קפוצ’ינטור”), החלב יוקצף ללא התערבותכם, כך שלא תהיה לכם אפשרות של ממש להשפיע על התוצאה הסופית. אולם, חלק ממכונות הקפה האוטומאטיות, כמו חלק מהקולקציה של המותג האיטלקי סאקו (Saeco), מצוידות במקציף חלב ידני. אולם לרוב, מכונות הקפה האוטומאטיות בהן אפשרות להקצפה ידנית, קיים התקן הנועד להקל את פעולת ההקצפה (“פאנארלו”) וגם בשימוש בו מאבדים מעו מהשליטה על התוצאה הסופית.
בכל זאת, כדאי לזכור שאפילו בלי ההתערבות שלכם, רוב מכונות הקפה האוטומאטיות יפיקו משקאות קפה מעולים ואפילו כזה ברמה של בית קפה. לכן, אם לא אכפת לכם לעמוד בצד בזמן שהמכונה עושה את כל העבודה הקשה, אז מכונת קפה אוטומאטית היא הפתרון בשבילכם.
עוד אפשרות ששווה לבדוק היא מכונת קפה העושה שימוש בקפסולות, כמו מכונות הקפה של המותג האיטלקי לוואצה (Lavazza). המכונות האלה עושות שימוש בכמות מדודה של קפה טחון ארוז בוואקום בתוך קפסולות מיוחדות, מה שמבטיח אספרסו מושלם בכל פעם. מכונות קפה כאלה הן מצוינות למי שרוצה להרגיש את החווייה של עבודה על מכונת קפה, אבל בלי להתעסק עם הלכלוך שיוצר קפה טחון. אם אתם שוקלים לרכוש מכונת קפסולות, כדאי לזכור שמכונות קפה מהסוג הזה עושות שימוש רק בקפסולות הייעודיות שלהן, לכן עליכם לבחור במותג קפה אחד שאתם אוהבים ולדבוק בו. מבחינת הפרשי העלויות, קפסולת קפה טחון עולה בערך פי שניים מהכמות המקבילה בקפה שטחנתם בעצמכם, אבל רוב החברות מאפשרות לעשות מינוי לכמות מסוימת, כך שבכל חודש תקבלו משלוח של הכמות המתאימה לכם עד הבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *