מדריך קפה

 

 

 

 

מדריך קפה

רוצים לדעת היכן נמצאים בתי הקפה האהובים עליכם ברחבי העיר? להכיר את הביקורות הרבות על כל בית קפה, אהוב ופחות אהוב, לדעת מה לא רק אנחנו חושבים על בתי הקפה בישראל אלא מה חושבים האנשים שמגיעים לשם בצורה קבועה, העובדים וכד’. הפרטל שלנו יעזור לכם לבחור ולמצוא בתי קפה ברחבי הארץ, מהצפון עד לדרום, מהביקורת המעולה עד לאזהרה.
כולם אוהבים קפה אבל יש פחות מידי אנשים שיודעים את הדברים הקשורים לקפה. מדריך קפה זה מנסה להביא לכם מידע הכי חשוב על קפה. למרות שכולם חושבים שאספרסו הוא הקפה החזק ביותר והקפה הרגיל הוא יותר חלש, הדברים שונים לגמרי: ישנו הבדל בין עוצמת הארומה לבין ריכוז הקפאין בפועל. הקפאין מתמוסס בהתאם לזמן המגע בין קפה למים. אם תהליך ההכנה של הקפה הוא מהיר הקפה מכיל פחות קפאין מאשר קפה שתהליך הכנתו לוקח כמה דקות.

מדריך קפה מלמד שלמרות שיש לקפה אספרסו את הארומה הכי חזקה, הוא מוכן תוך 30 שניות והריכוז בפועל של הקפאין הוא לא יותר מ- 34 מיליגרם. בקפה פילטר אשר ההכנה נמשכת כמה דקות ריכוז הקפאין יכו להגיע ל- 180 מ”ג. נס קפה, הוא למעשה קפה מבושל מספר פעמים, מרוכז בחביות עד שיהפוך לג’לטין אשר מריסים אותו מגובה של 18 מטרים בתוך כלי צר סגור בצדדים. דרך זו החלקיקים של הקפה מתייבשים באוויר. אודות הבישול החוזר לנס קפה יש את הריכוז הכי גבוה של קופאין.
מה זה אומר, למעשה, קפה בלי קפאין? הינה מדריך קפה יעשה סדר בין הדברים.
ישנן שתי שיטות של הסרת הקפאין מהקפה. שמים את פולי הקפה בתוך חבית גדולה מאוד, יחד עם חומר ממיס מיוחד, למשך 24 שעות. לאחר מכן על ידי שטיפת הקפה שרידי הקפאין נשארים בתוך חומר הממיס. חומר זה עובר עיבוד כך שהופך לאבקה לבנה, אשר משווקים אותה במחיר של 5000 דולר לקילוגרם, בתעשיית התרופות.
המיתוס הגדול: הקפה גורם לנדודי שינה. מדריך קפה יסביר מה בדיוק קורה אחרי ששותים קפה.
לא פעם אנשים מסרבים לשתות כוס קפה בערב, בטענה ש”זה מאוחר מדי, רוצה לישן טוב בלילה”. האנשים, בדרך הזו “מאשמים” את הקפה כאשר בעצם מדובר על מתוח, על מחשבות רבות העולות ומטרידות אותם וזה בוודאי יגרמו לכך שלא יכלו לישון בלילה, אבל אין לזה שום קשר לקפה.

מספר הגולשים שצפו בעמוד זה: 15,999 views
[Total: 1   Average: 5/5]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *